سقف کهکشانی خودرو %قیمت سقف کهکشانی %تجهیزات سقف کهکشانی خودرو

سقف کهکشانی خودرو

سقف کهکشانی خودرو نورپردازی

نورپردازی سقف خودروی کهکشانی

یکی از کاربردهای نورپردازی توسط فیبر نوری، طراحی و ساخت آسمان شب پر ستاره و یا کهکشانی لایت باران می باشد و می توان آن را در سقف انواع سطوح انجام داد.
در صنعت خودرو اولین بار این کار در جهان توسط کمپانی بریتانیایی رولزرویس مورد استفاده قرار گرفت و سر آغازی برای ورود این تکنولوژی در صنعت خودرو سازی شد.

به طور معمول فیبر نوری استفاده شده در سقف خودرو دارای مقطع سایز 0.25mm تا 0.5mm بوده است که به صورت ترکیبی استفاده می شود و پس از روشن کردن سقف، آن را به آسمان پرستاره تبدیل می کند.

منابع نوری مورد استفاده در خودرو معمولا LED بوده و با برق 12v کار می کند. منابع تغذیه شرکت لایت باران دارای قابلیت کنترل با ریموت RF و همچنین کنترل توسط APP گوشی همراه می باشد و قابلیت تغییر رنگ با برنامه های مختلف از Flashing/Fade و قابلیت کنترل با موزیک suond sensor هستند….

سقف کهکشان
فیبر نوری خودرو
نورپردازی خودرو

نورپردازی سقف کهکشانی خودرو

همانطوری که قبلا هم گفته شد، یکی از کاربرد های نورپردازی فیبر نوری، ایجاد آسمان شب یا سقف کهکشانی در خودرو می باشد که ابتدا توسط شرکت های بریتانیایی سازنده خودرو مورد استفاده قرار گرفت. سر آغازی شد از آن به بعد برای استفاده دیگر کمپانی های نامدار جهان در استفاده از فیبرنوری در صنعت اتومبیل سازی که در قسمت های دیگر خودرو هم این محصول استفاده شود.
به طور معمول سایز استفاده شده فیبر در سقف خودرو سایز 0/25 میلیمتر است، اما برخی شرکت های بزرگ ماشین سازی برای زیبایی بیشتر و همچنین شبیه سازی به طرح آسمان شب از سه سایز (0/25 – 0/5 – 0/75 ) استفاده میکنند.

منابع تغذیه سقف کهکشانی
به طور معمول منبع تغذیه فیبر نوری که در سقف کهکشانی خودرو کاربرد دارند، از نوع 12 ولت و متناسب با برق خودرو ساخته میشود…
منبع فیبر نوری خودرو نقش خیلی مهم در ایجاد سقف کهکشانی زیبا و قابل کنترل در خودرو ایفا می کند، زیرا کار اصلی تامین نور توسط آن انجام می شود ، منبع فیبر نوری خودرو در مدل های مختلف موجود می باشد و خیلی مهم هست که از چه منبعی در این کار استفاده شود که بعدها بیشتر راجع به آن توضیح داده خواهد شد….
اما به طور کلی با قابلیت های زیر تقسیم میشوند…
از لحاظ نوع تکنولوژی LED

اشتراک گذاری: